wtorek, 4 czerwca 2013

W sidłach anoreksji - Heidi Hassenmuler

 

W sidłach anoreksji. 

Nieregularna menstruacja lub jej całkowity brak, chroniczne zmęczenie, wypadanie włosów, ogólne osłabienie, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bóle głowy, halucynacje, arytmia serca, bóle żołądka, uczucie wzdęcia, plucie krwią, próchnica zębów, zaparcia, krwawienie z odbytnicy, kamienie nerkowe, zapalenie nerek, nabrzmiałe kostki. "Czy nie czas przestać bawić się w chowanego? Okłamywanie samego siebie na dłuższą metę może prowadzić do śmierci. Maja chwyciła za długopis i jeden po drugim zaczęła odhaczać kolejne symptomy. Dwanaście."

 Każdy z nas słyszał o anoreksji. O potwornej chorobie wyniszczającej umysł i ciało. Ów problem został opisany w tej książce. W pewnym momencie, spokojne życie nastoletniej Mai zamienia się w piekło. Dziewczyna zaczyna dojrzewać, jednak nie chce być taka jak inne kobiety: grube, o wydatnych piersiach i tłustych pośladkach. Myśli, że przestanie być wyjątkowa i stanie się całkiem przeciętną dziewczyną. Postanawia więc za wszelką cenę schudnąć i kontrolować swoje ciało. 

O całej historii dowiecie się po przeczytaniu książki. Wciągająca, dająca do myślenia, przedstawiająca realia tragicznej choroby, jaką jest anoreksja - tak w skrócie można opisać "W sidłach anoreksji". Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wiadomość :)