wtorek, 12 listopada 2013

Efekt jojo

I nadszedł ten dzień. Osiągnęłaś swój cel. Schudłaś. Jednak po 3 miesiącach ćwiczeń i zdrowego odżywiania zaczynasz się objadać i notorycznie wcinać czekoladę. Twoja waga wraca do pierwotnej wersji a Ty znowu opadasz z sił i znowu zaczynasz się odchudzać. O nie, nie, nie! Zapomnij o tym! Nie pozwól, aby efekt jojo wkradł się do Twojego życia i zniszczył to, na co ciężko pracowałaś.

Czym jest efekt jojo? to czasowa zmiana wagi, która charakteryzuje się tyciem oraz chudnięciem w dość krótkich odstępach czasu.

Na efekt jojo najczęściej mogą być narażone osoby, które stosują głodówki, ich dieta jest mało zbilansowana lub monotonna (bogata np. tylko w same owoce i warzywa). Szybki spadek wagi w takich sytuacjach jest gwarantowany, ale niestety na krótko.

Skuteczne odchudzanie powinno zawierać wszystkie rodzaje produktów spożywczych. Po cenne wskazówki zapraszam tutaj.

Co jeśli na całe 3 miesiące zrezygnowałaś ze słodyczy, jesteś zadowolona z efektów ale w końcu chcesz zjeść czekoladowego batonika? Odpowiedź jest prosta. Gdy uzyskasz satysfakcjonujące rezultaty, nie możesz na drugi dzień zbombardować swojego organizmu toną słodyczy. Tak wiem, że Ci wolno, bo przecież wylewałaś z siebie siódme poty, ale pamiętaj: w ten sposób wracasz do starych nawyków sprzed odchudzania. Konsekwencją tego są dodatkowe kilogramy, które nie mają porównania z Twoją złością, smutkiem i rozczarowaniem. W tej sytuacji powinnaś powoli przyzwyczajać swój mózg do 'nowości' jakimi są słodycze. Nie możesz obżerać się nimi codziennie. No ale widzisz. Po co się tak katować? Czy nie lepiej w czasie odchudzania zachować umiar? Pisałam o tym we wcześniejszym poście ooo tutaj. Moim skromnym zdaniem nie powinnaś w ogóle rezygnować z przyjemności, a jedynie sięgać po nie "z głową."

Kluczem do uzyskania szczupłej sylwetki jest zdrowe odżywianie. Nic innego, jak właśnie ono. Wklep sobie to do swojej mądrej główki, a rezultaty zobaczysz szybciej niż Ci się wydaje. Niech efekt jojo Cię nie dopadnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wiadomość :)