środa, 13 listopada 2013

Zadbaj o ciało i umysł

Pamiętasz o tym, że jesteś wartościowa? Super. Za Twoje zmagania, ciężką pracę i trud należy Ci się nagroda. W czasie walki o lepszą sylwetkę, jak i tuż po. Nie podchodź do siebie krytycznie. Dbaj o siebie i nagradzaj się zawsze po małym lub wielkim sukcesie.

Co robić w czasie odchudzania?

Kiedy postanawiasz zmienić coś w swoim życiu i wreszcie po jakimś czasie zauważasz pierwsze efekty, jest to doskonały czas na to, aby zaserwować sobie pierwszą nagrodę za wykonaną pracę. Dla każdego może ona przyjąć inną formę. Dla Ciebie będzie to gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami, dla Kasi spacer z ukochaną osobą a dla Twojej szefowej miły wieczór z lampką wina. Zaczęłaś coś zmieniać w swoim życiu, więc już zrobiłaś ogromny krok naprzód. Nie wymagaj za dużo, nie podchodź do siebie krytycznie. Za to się uśmiechaj i myśl pozytywnie. Wszystkie Twoje czynności, działania muszą być przyjemnością a nie przymusem. Dbaj również o swój organizm od wewnątrz. Nie faszeruj się hamburgerami z kfc, toną słodyczy, chipsami z biedronki a broń boże nie pij coli light! Frytki też nie wchodzą w rachubę. Bo niby ziemniaki są zdrowe? Tak, ale nie zanurzone w 2l śmierdzącego oleju. Nie wiem czy wiecie, ale on nie jest wymieniany tak często jak to się niektórym wydaje. I teraz najważniejsze: rozwijaj się, akceptuj siebie, miej satysfakcję z tego co robisz. Postaw w życiu na pasje, na rodzinę, przyjaciół, wykształcenie jednocześnie nie zapominając o empatii. Uśmiechaj się do ludzi, bądź życzliwa, nie zazdrość. Na swoje szczęście pracujesz Ty sama. Nikt inny, tylko Ty, bo „ile dajesz od siebie, tyle samo do Ciebie wraca”.

Co robić po odchudzaniu? 
 
To samo co dotychczas. Zdrowo się odżywiaj, ćwicz, uśmiechaj się i walcz! Pamiętaj, że nie możesz spocząć na laurach. Chyba, że Twoja kobieta ma tak na imię. Słynne „po” odchudzaniu, powinno być kontynuacją Twojego zdrowego stylu życia.

Teraz wiesz jak zdefiniować cel i jak wymyślić plan działania. Umiesz być konsekwentna oraz potrafisz kontrolować swoją wagę. Umiesz również o siebie zadbać. Pozostaje Ci nic innego jak wziąć się do roboty.

3 komentarze:

  1. cieszę się, ze trafiłam na Twojego bloga!
    Asia

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakiś czas temu też poruszyłam kwestię nagradzania siebie w procesie odchudzania. Wiem nawet na swoim przykładzie jakie to ważne:) O wiele skuteczniejsze od kar, mimo, że mogłoby się wydawać inaczej... pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wiadomość :)